Volkan Konak: Atatürk’ü sevmeyen adamla dost olmam

 

Çerkezköy'de sahneye çıkan ünlü sanatçı "Mustafa Kemal uygarlıktır, çağdaşlıktır, vefadır, kadına kıymet bilendir" dedi.

31.10.2018
Yazı Boyutu:  
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 95'nci yıldönümü nedeniyle, dün gece fener alayı düzenlendi, Volkan Konak konser verdi. 

Yoğun ilginin olduğu konserde, sevilen eserlerle hayranlarını coşturan Volkan Konak, Türkiye’nin güzelliklerinden, yedi bölgesi ve yedi iklimiyle içinde yasayan herkesin yurdu olduğunu anlattı.

Ünlü müzisyen Volkan Konak, "Biz Türkiye’nin içindekileri de sevdik, insanıyla, otuyla, akarsuyuyla, kayan yıldızlarıyla. Ama şunu da söyleyeyim, bestelerimi beğenmezseniz size ahbaplık edebilirim. Tuttuğum takımdan hoşlanmayabilirsiniz, sizle ahbaplık edebilirim, bir masada yemek yiyebilirim. Sevdiğim ya da çıktığım bir kadından hoşlanmayabilirsiniz, sizle ahbaplık kurabilirim. Ama, Mustafa Kemal’i sevmeyen bir adamla ahbaplık edemem, onun dostu olamam. Çünkü, Mustafa Kemal uygarlıktır, çağdaşlıktır, vefadır, kadına kıymet bilendir. Mustafa Kemal Atatürk, bir gün söylediklerim bilimle çelişir ise bilimi tercih edin demiştir. Biz onların peşindeyiz. Herkes bunları anlayacak diye kural yok" diye konuştu.

Volkan Konak’ın bu sözleri, izleyiciler tarafından yoğun alkış topladı. (Hürriyet)


Üye OlÜye Girişi