Volkswagen Grubu, fabrikalarını kapatma kararı aldı

 

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi olan ve ürettiği dizel otomobillerin ağır karbon salınımına yol açması yüzünden milyarlarca euro cezaya çarptırılan Volkswagen Grubu, Corona virüsü salgınınıs gerekçe göstererek Avrupa'daki üretim tesislerini kapatma kararı aldı.

17.03.2020
Yazı Boyutu:  
Grup İtalya, Portekiz, Slovakya ve İspanya'daki fabrikalarda üretime geçici olarak zaten ara vermişti. Ancak bu lokasyonların haricindeki tesislerde de üretim duracak!

Volkswagen Grubu CEO’su Herbert Diess, “Satışlardaki önemli bozulmalar, tesislerimizdeki parça teminiyle alakalı artan belirsizlik göz önünde bulundurulduğunda grup markaları tarafından işletilen fabrikalardaki üretimimizi yakın gelecekte askıya alacağız.” açıklamasını yaptı.

Grubun İspanya’daki, Setubal Portekiz’deki, Bratislava Slovakya’daki fabrikaları ve İtalya’daki Lamborghini ile Ducati tesislerinde üretime ara verilmiş durumda. Gelecek iki hafta için markanın Almanya ve Avrupa’da bulunan diğer tesislerinde de üretim geçici olarak duracak.GRUP HANGİ MARKALARI ÜRETİYOR?

Diess, “Bireysel markalar operasyon planlarının detaylarıyla alakalı olarak bilgilendirilecek.” dedi. VW Grubu Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, Porsche, Seat ve Skoda markalarına sahip. Grup CEO’su Diess son olarak, “2020 yılı çok zor olacak. Corona virüsü salgınından dolayı bilinmeyen operasyonel ve finansal bir zorluğa sebep olacak. Aynı zamanda ekonomik etkileri de olacaktır!” diye ekledi. (DWTÜRKÇE)


Üye OlÜye Girişi