Vücudunda 102 iPhone saklayan kadını kazağı ele verdi

 

Görevlilerce aranan kadının, ülkeye kaçak bir şekilde sokmak istediği iPhone'ların sayısı görevlileri bile şaşırttı.

21.07.2017
Yazı Boyutu:  
Hong Kong'dan Çin'e giriş yapmak isteyen bir kadın, şüpheli hareketlerinin dikkat çekmesi üzerine kontrol noktasından geçemedi. Görevlilerce aranan kadının, ülkeye kaçak bir şekilde sokmak istediği iPhone'ların sayısı görevlileri bile şaşırttı.

Çih haber Ajansı'nın bildirdiğine göre, Bir kadın 102 iPhone'u Hong Kong'dan Çin'e kaçırmaya çalışırken yakalandı. Raporlara göre kadın, bu iPhone'ları gövdesine bağladı ve onları giysilerle saklamaya çalıştı. Kadını ele veren detayın ise sıcak havada kadının kazakla dolaşıyor olması olmuş. Bu durumdan şüphelenen gümrük memurları kadını yakalamış. Bunun yanıda, kolları ve bacakları nispeten ince görünüyordu, ama gövde orantısız bir şekilde genişti. Tabii ki, gümrük yetkilileri onu metal dedektöründen geçirdiklerinde alarm çaldı.
Şüpheli kaçakçı arandı ve gümrük görevlileri, kadının gövdesinde tam 102 iPhone ve 15 lüks Tissot saat buldular. Kaçak malların toplam ağırlığı yaklaşık 18 kg.

Öte yandan bu, iPhone'ları Hong Kong'dan Çin'e ilk kaçak getirme girişimi değil. Apple'ın cihazları Hong Kong'da çok daha ucuz olduğu için kaçakçılar eğer gümrükte yakalanmazlarsa ülkede çok ciddi paralar kazanabiliyorlar.


Üye OlÜye Girişi