WhatsApp'a ekran görüntüsü yasağı geliyor!

 

WhatsApp, parmak izi korumasını aktif olarak kullananlar için yeni bir yasağı hayata geçiriyor.

25.04.2019
Yazı Boyutu:  
WhatsApp'ın yeni güncellemesi yayınlandığı andan itibaren kullanıcılar artık sohbet ederken ekran görüntüsü alamayacak. Peki bu ne demek?

WhatsApp ekran görüntüsü özelliğini bir çoğumuz kullanıyoruz. Özel sohbetlerde kullanıcılarla olan önemli bir konuşmamızı bazen başkasına iletmek için, bazense sadece saklamak için ekran görüntüsü alıyoruz.

Bu güncelleme nedeniyle kullanıcılar, artık özel sohbetler içerisinde ekran görüntüsü alamayacaklar. Ayrıca şirket, başka güvenlik önlemleri de alacağa benziyor.

Buna göre artık kullanıcılar, sohbetlerine erişebilmek için parmak izi kullanabilecekler.

Parmak izi özelliğine sahip olan telefonlarda kullanılabilecek bu özellik sayesinde kullanıcılar, sohbetlerine parmak izi sensörünü kullanarak erişebilecekler.

Bu da ekstra bir güvenlik katmanı daha oluşturmuş olacak.

WhatsApp güvenlik özelliklerine bir yenisini daha ekleyecek. Buna göre bir kişi sizin iletişim bilgilerinizi kullanarak sizi başka bir gruba ekleyemeyecek.

Bunu isterseniz ayarlar kısmından kapalı hale getirebilecek, böylece kişisel telefon numaranızın yüzlerce kişinin eline geçmesini engelleyebileceksiniz.

WhatsApp'tan konuyla ilgili yapılan açıklama ise şöyle: “WhatsApp için önemli bir güncelleme ve kötüye kullanımı sınırlandıracak bir gelişme. WhatsApp ekran görüntüsü yasağı bir önlem.”

Yasağın gelmesiyle birlikte yazışmaları sadece başka bir arkadaşınıza 'ilet'ebileceksiniz.

İş ekran görüntüsü almaya geldiğinde ise WhatsApp buna artık izin vermeyecek.

WhatsApp Web'in bu yasağın kapsamında olup olmayacağı ise henüz belli değil.
 Üye OlÜye Girişi