WhatsApp'ta istenen sohbet sabitlenebilecek

 

Bir milyarı aşkın kullanıcısı bulunan WhatsApp, bünyesine çok kullanışlı bir özellik ekliyor

2.05.2017
Yazı Boyutu:  
Facebook’un bünyesinde bulunan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, bünyesine çok kullanışlı bir özellik eklemeye hazırlanıyor. 

CNN Türk'ün haberine göre; Beta güncellemesinde gün yüzüne çıkan özellik sayesinde, istenen sohbetler sabitlenebilecek. Birçok WhatsApp kullanıcısı için bazı kişi veya gruplar ekstra önem teşkil ediyor.

Bu nedenle bu sohbetlerin hep en üstte olmasını istiyor. Örneğin çalışma arkadaşları arasında kurulan ve iş üzerinde konuşulan bir WhatsApp grubunun her zaman üst sırada gözükmesi istenebilir. İşte bu durumlar için WhatsApp ‘sohbet sabitleme’ özelliğini geliştirdi.

Yukarıdaki görselde de gördüğümüz üzere, istenen 3 kişi veya grup WhatsApp’ın sohbet listesinde ilk 3 sırada sabitlenebiliyor. Bu da son gönderilen mesaj tarihi eski olsa bile, yeni mesaj göndermek istediğinizde hızlı erişim sağlıyor. Bu özellik şimdilik Android için WhatsApp beta 2.17.162 sürümünde bulunuyor. Sohbet sabitleme özelliğinin, yakın zamanda iOS dahil tüm WhatsApp kullanıcıları için sunulması bekleniyor.

Üye OlÜye Girişi