Wikileaks, AKP e-postalarını yayınladı

 

Wikileaks, AKP hesabından gönderildiğini bildirdiği yüz binlerce e-postayı yayınladı.

20.07.2016
Yazı Boyutu:  
Devlet ve hükümetlerin gizli bilgilerini ifşa ederek dünyada dikkatleri üzerine çeken Wikileaks, pazartesi günü açıkladığı üzere dün akşam geç saatlerde AKP hesabından atıldığını bildirdiği yüz binlerce e-postayı yayınladı.

Partiye ait akparti.org.tr adresiyle bağlantılı toplam 294 bin 548 e-posta ve 762 adresten binlerce eki içeren e-postalara, sayfadaki arama fonksiyonu yardımıyla ulaşılabildiği belirtildi.

Wikileaks'ten yapılan açıklamada söz konusu e-posta adresiyle bağlantılı e-postaların hassas hükümet içi bilgilerden ziyade dış dünyayla bağlantılı olduğu kaydedildi.

Wikileaks'in verilerine göre söz konusu e-postaların en eskisi 2010, en yenisi ise 6 Temmuz tarihine ait.

E-postaların darbeden bir hafta önce ele geçirildiği, ayrıca materyal ve kaynağın darbe girişiminin arkasındaki ögelerle, muhalif siyasi parti veya devletlerle bağlantısının bulunmadığının teyit edildiği de Wikileaks'in internet sitesinde yer alan bilgiler arasında.

Salı gecesi e-postaların yayınlanmasının ardından yoğun siber saldırılarla karşılaştığını belirten Wikileaks, ilerleyen saatlerde '24 saatlik siber savaşı kazandığını' bildirmişti. Wikileaks'in twitter hesabında, "Sansür her zaman korku işaretidir. Birisi WikiLeaks'ten çok korktu" mesajı yer aldı.

© Deutsche Welle TürkçeÜye OlÜye Girişi