Yaklaşık bir ay sonra başlayacak film festivalinin onur ödülle açıklandı

 

25. Türkiye Almanya Film Festivali 20 Mart Cuma akşamı başlıyor. sinemacılar, sanatçılar ve seyirciler arasındaki diyaloğu pekiştiren uzun metraj, kısa metraj ve belgesel filmler gösterilecek festivalin onur ödülü Genco Erkal'a ve Almanya'dan Senta Berger'e verilecek.

23.02.2020
Yazı Boyutu:  
20 - 29 Mart 2020 tarihleri arasında Nürnberg'de 25. kez düzenlenecek Türkiye/Almanya Film Festivali kapsamında sinemacılar, sanatçılar ve seyirciler arasındaki kültürel diyaloğu pekiştiren uzun metraj, kısa metraj ve belgesel filmler gösterilecek. Uzun metraj filmler yarışması  seçici kurulu başkanlığını Tevfik Başer, kısa filmler yarışması jürisini Nuran David Çalış üstlendi.20 Mart açılış galasında Genco Erkal'a verilecek ödülden sonra "Refakatçiler" açılış filmi olarak gösterilecek. Genco Erkal ayrıca 22 Mart Pazar günü "Güneşin Sofrasında" oyununu sergileyecek.

Festivaldeki tüm filmler ve sanatçıları içeren program önümüzdeki haftalarda duyurulacak.

Festival hakkında

1992'de Türkiye Sinema Günleri adı altında başlayan Türkiye/Almanya Film Festivali bu yıl 25. yaşını kutluyor. Etkinlik, iki ülke 
sinemasını konu alan filmlerin, uluslararası seçici kurullar ve yarışma bölümleri eşliğinde gösterildiği tek film festivali olma özelliğine sahip. Festival, Türkiye sinema sanatının ülke dışında tanıtıldığı bir platform olmanın yanı sıra Almanya'da kültürlerarası diyaloğu sinema sanatı bağlamında birleştirip sürekli kılan tek film festivali. (DWTürkçe)

Üye OlÜye Girişi