Yalçın Menteş yaşamını yitirdi

 

Diyabetik olan ve akciğer kanseri nedeniyle bir süredir İstanbul’daki Göztepe Özel Çağıner Hastanesi’nde tedavi gören tiyatro ve sinema oyuncusu Yalçın Menteş, 7 Şubat gecesi (dün) yaşamını yitirdi.

8.02.2019
Yazı Boyutu:  
58 yaşındaki Yalçın Menteş’in vefat haberini duyuran oğlu Atilla Menteş, “Sevgili babam Yalçın Menteş’i kaybettik. Tüm yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun!” dedi.

Yalçın Menteş’in doktoru Prof. Dr. Tanju Ulufer açıklamada bulundu:

“Yalçın Menteş 10 gündür hastanemiz yoğun bakımda devamlı kontrol işlemi altında, tıbbi takip altındaydı. Akciğer kanseri üzerine ilave olmuş zatüre nedeniyle yoğun bakımımıza getirilmişti. Solunum güçlüğü mevcuttu. Geldiği günlerde kalp ve dolaşım sistemi normal şartlardaydı. Ancak son günlerde ortam daha değişti. Birkaç kere solunum aygıtından ayırt etmek, kendi solunumuna ortam sağlama için müdahale edilse de bu mümkün olamadı. Tekrar cihazla solunum gerçekleşti. Dün tansiyonda düşme başladı. Ritim bozuklukları başladı. Bunların tedavisini yaptık ancak akşama doğru tansiyon 8’lere düşmeye başladı. Yapılan bütün müdahalelere rağmen 20.40’ta kardiyojenik şokla maalesef kaybettik.”

Tiyatro ve sinemayla oyunculuğa başlayan Yalçın Menteş “Tatlı Kaçıklar”, “Yalancı Yarim”, “Cennet Mahallesi”, “Tahsin Çarli”, “Yalancı Romantik”, “Sevda Tepesi”, “Akasya Durağı” adlı dizilerde rol almıştı.


Üye OlÜye Girişi