YASED e kadın genel sekreter

 

YASED Genel Sekreterlik görevini 7 yıldır yürüten Mustafa Alper, 31 Aralık 2010 tarihinden itibaren görevinden ayrılarak yerini Özlem Özyiğit e devretmeye hazırlanıyor

22.12.2010
Yazı Boyutu:  

Üyeleri Türkiye de faaliyet gösteren uluslararası şirketlerden oluşan22_orgut_yabanci_sermaye_dernegi.jpg Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nde (YASED) yeni yılla birlikte önemli bir görev değişikliği gerçekleşiyor. YASED Genel Sekreterlik görevini 7 yıldır yürüten Mustafa Alper, 31 Aralık 2010 tarihinden itibaren görevinden ayrılarak yerini Özlem Özyiğit e devredecek.

Yedi yıldır Genel Sekreterlik görevini yürüten Mustafa Alper, 31 Aralık 2010 tarihinden itibaren görevinden ayrılarak yerini Özlem Özyiğit’e devretmeye hazırlanıyor. 1980 yılından beri faaliyette olan dernekten yapılan açıklamada, önceden kararlaştırılan bu nöbet değişiminin YASED in otuzuncu yılını tamamladığı 2010 yılı sonunda yapılmasının planlandığı belirtilerek, uzun yıllardır YASED Genel Sekreteri olarak görev yapan Mustafa Alper in, 31 Aralık tarihinden itibaren bir süre YASED de Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev yapacağı kaydedildi.

ÖZLEM ÖZYİĞİT KİMDİR?

Açıklamada verilen bilgiye göre, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Özlem Özyiğit, Fulbright bursu ile Georgia State University de Kurumsal Finansman ve Bankacılık üzerine double major yaparak Finans Master ını tamamladı. İş hayatına Saudi American Bank ta başlayan Özyiğit, daha sonra Garanti Yatırım Bankası nda çalıştı. 1996 yılında Finans Yatırım Menkul Değerler e geçen Özyiğit, 2000 yılında Yatırım Bankacılığı ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı na, 2007 yılında ise Yönetim Kurulu Üyeliği ne atandı.

2010 yılına kadar Finansbank bünyesinde bu görevi yürüten Özlem Özyiğit, bu süre zarfında yerli ve yabancı şirketlere şirket evlilikleri ve satın alma, halka arzlar, özelleştirme, proje finansmanı ve yapılanma konularında danışmanlıklar verdi. Özyiğit, yöneticiliği döneminde 48 halka arz, 31 şirket evliliği ve satın alma ve 18 adet özelleştirme danışmanlığı projesini tamamladı.


Üye OlÜye Girişi