Yeni anne olan CHP'li vekilden bebek ürünlerine zamma isyan

 

Yaklaşık iki ay önce anne olan CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, bebek bakım ürünlerine yüzde 100'ü bulan oranlarda yapılan zamlara tepki göstererek "krizin faturası annelere çıkarılıyor" dedi.

5.02.2018
Yazı Boyutu:  
CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, ‘’Bebek bezine yüzde 100 zam geldi. Büyük boy bebek bezi gram altın fiyatına yaklaştı. Temel tüketim maddelerinin hepsinin fiyatı katlandı. Çocuk bakmak artık iki katı daha pahalı. Ben de ikinci çocuğunu yeni doğurmuş bir anne olarak bu durumu yaşayanlardanım ‘’ dedi.

‘'Kriz yok'' söyleminin inandırıcı olmadığını belirten TBMM'de yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

‘' Kriz anneleri de vurdu. Bebek bezi bir yılda yüzde 100 zamlandı. Yeni doğan bir bebek ilk aylarında günde ortalama 10 kere altını kirletiyor. İçinde 168 tane bez olan bir paket bebek bezinin fiyatı 190 TL. Sadece bebeğin bezi için ayda ortalama 380 lira gidiyor” dedi ve şunları söyledi:‘'Büyük boy ekonomik bebek bezi paketi fiyatı gram altın fiyatına yaklaştı. Bebek maması yüzde 100 arttı, pişik kremi yüzde 70 arttı. Süt pompası son 10 gün içinde yüzde 30 arttı. Saraylarda yaşayıp, ismini bile bilmediğimiz içeceklerle beslenenler, elbette yurttaşın ekonomisini bilmez. Asgari ücretlinin sorununu anlamaz. Sarayda yaşayan bebek benzine gelen yüzde yüzlük artışın nelere neden olduğunu ne bilsin ? Bu ülke çocuğuna pantolon alamayan babanın intiharı ile sarsıldı.


Üye OlÜye Girişi