Yerel yönetimde bir ilk: Trans kadın belediyede kadrolu şoför oldu

 

CHP'li Avcılar Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza atarak, trans kadın Niler Albayrak’ı şoför olarak işe aldı.

04.01.2020
Yazı Boyutu:  
Daha önce CHP'den milletvekili aday adayı olan Trans Niler Albayrak, İstanbul'un Avcılar ilçe Belediyesi'nde şoför olarak işe alındı.

Haberi, duyuran Niler Albayrak, 'Bu ilki gerçekleştiren Belediye Başkanımız Sayın Turan Hançerli'ye çok teşekkür ediyorum. Bir ilk onun da sayesinde Avcılar'da yaşanıyor' dedi.

Haberi, Facebook hesabından duyuran Niler Albayrak, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’ye teşekkür etti.

Çok sevinçli olduğunu belirten Albayrak mesajında şunları söyledi:

"Merhaba, çok mutlu ve sevinçliyim. Çok istemekle alakalı belki ve tabii ki biraz da karşı tarafın da insiyatifi arzusu ile olan bir şey. Ve gene Türkiye’de ve CHP çatısı altında bir ilk. Bu ilki gerçekleştiren Belediye Başkanımız Sayın Turan Hançerli'ye de çok teşekkür ediyorum. Bir ilk onun da sayesinde Avcılar'da ve Avcılar Belediyesi'nde yaşanıyor. Artık şöför olarak işe başlamış bulunmaktayım. Destek olan herkese çok ama çok teşekkür ediyorum. Gene bir ilki başarmak ayrıca çok güzel. Açık kimlikli bir trans kadın ve trans kadın şöför olarak başkanımıza ve belediyemize çok teşekkürler." 

Albayrak daha önce de CHP Avcılar İlçe Örgütünde yöneticilik yapmış, 2015’te ise milletvekili aday adayı olmuştu. (artıgerçek)

Üye OlÜye Girişi