Yeşim Salkım'dan  Cumhurbaşkanlığının konserine alternatif ücretsiz halk konseri

 

Cumhurbaşkanlığının düzenlediği yüksek maliyetli konserlere tepki gösteren Salkım, "hiç bir ücret almadan sadece halk için müzik için müzisyen emekçiler için" diyerek konser vereceğini açıkladı

12.06.2020
Yazı Boyutu:  
Cumhurbaşkanlığı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle evde kalmak zorunda olunan dönemde başlattığı konser etkinliklerine çıkan şarkıcıların aldıkları ücretler dudak uçuklatmıştı.

Konserlerin 30 milyon liraya mal olduğu iddia edilmişti. Daha sonra İletişim Bakanlığı yalanlasa da tepkiler devam ediyor.

Tepki gösteren isimlerden bir olan Yeşim Salkım, sosyal medya hesabından belediyelere seslendi:

"Bugün itibari ile ayağınıza geliyorum kampanyasını başlatıyorum kapısı açık tüm belediyeler bana yer vermeye hazırsa geliyorum hiç bir ücret almadan sadece halk için müzik için müzisyen emekçiler için duyurun herkese istediğiniz yerde"

Twitter hesabından başka bir paylaşım yapan Salkım, bir konser tarihi belirlediklerini açıkladı. 19 Haziran Cuma günü evinin arka bahçesinde konser vereceğini duyuran Salkım, konserin YouTube ve tüm sosyal medya hesaplarından yayınlayacağını açıkladı.


Üye OlÜye Girişi