Yılbaşında İstanbul'a yağmur, Ankara'ya kar

 

Yağışlı hava önümüzdeki haftada da yurt genelinde etkili olacak. Yağış, İstanbul'da yağmur, Ankara'da kar şeklinde görülecek.

29.12.2019
Yazı Boyutu:  
Türkiye, bu haftayı yağışlı havanın etkisinde geçirdi. Sıcaklıklar düştü.

Peki önümüzdeki hafta yurdu nasıl bir hava bekliyor?

İSTANBUL İÇİN TURUNCU ALARM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul için bugün ‘turuncu’ uyarı verildi. Yapılan uyarıda; “Kuzey ve Kuzeydoğu yönünden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (saatte 70-100 kilometre) esmesi bekleniyor Meydana gelmesi muhtemel ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır.” 

Öte yandan şiddetli fırtınanın bugün gece saatlerinden itibaren başlayacağı ve 31 Aralık sabah saat 09.00’da sona ereceğinin bilgisi paylaşıldı.

TÜRKİYE GENELİNDE ÜÇ GÜNLÜK 

Adana yeni haftaya yine yağışla başlayacak

Yeni haftada Akdeniz'in iç kesimlerinde kar yağışı var.

Sel felaketinin yaşandığı Adana'da da yağışlar etkisini sürdürecek.

Pazartesi günü Adana'nın merkezinde ve çevrelerinde, Mersin çevrelerinde yer yer kuvvetli yağışlar beklendiğini belirtti.

İSTANBUL'DA YAĞMUR

İstanbul'da önümüzdeki hafta yağmur etkili olacak. Yüksek kesimlerde ise yağış kar şeklinde olacak.
Termometreler 4 derece civarında seyredecek.

ANKARA'DA KAR

Ankara'da pazar ve pazartesi günü kar yağışları devam edecek. Pazar günü için kar yağışlarını hafif bekliyoruz. Pazartesi günü yer yer orta kuvvetli olabilir ama kar yağışı genellikle hafif olmak üzere kar yağışları devam ediyor.

Yılbaşı gecesi ise, Türkiye'nin büyük bir bölümünde yağış etkili olacak. Sıcaklıklar ise mevsim normallerinde seyredecek. (TRT Haber)

Üye OlÜye Girişi