YÖK'ten, üniversite öğrencilerine ücretsiz 6 GB internet

 

YÖK’ün yaptığı açıklamaya göre, mobil operatörler tarafından üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek amacıyla 6 GB ücretsiz internet verilecek

29.04.2020
Yazı Boyutu:  
YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, üniversite öğrencilerinin uzaktan eğitim sürecinde kullanabilmeleri için mobil operatörler tarafından 6 GB ücretsiz internet verilecek. 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına birçok üniversitemizin sağladığı ders içeriği ve online eğitimler de dahil olacak.

YÖK’ün açıklaması şöyle:

"Dünyada toplum sağlığını etkileyen Covid-19 küresel salgın tedbirleri kapsamında uzaktan öğretim çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu süreçte bildiğiniz üzere https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinde "YÖK Dersleri Platformu"nu hizmete sunduk.

Artık https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz üniversitelerimize ait içeriklere, mobil operatörleriniz tarafından hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan 6 GB'lık “Uzaktan Eğitime Destek" kotası kapsamında erişebileceksiniz.

Bütün mobil operatörler tarafından üniversitelerimizdeki uzaktan eğitime destek amacıyla verilen 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına birçok üniversitemizin sağladığı ders içeriği ve online eğitimler de dahil olacaktır.

Bu adımın anlamlı fakat mütevazi bir adım olduğunun farkındayız. Fakat sizler için çalışmaya devam ediyoruz"

ZOOM, YOUTUBE GİBİ ARAÇLAR KAPSAMIN DIŞINDA

Üniversitelerin Zoom, Teams, Youtube vb. araçlarla sağladığı ders içeriği, linkler veya diğer yönlendirmelerin “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası”nın dışında kalacağı kaydedildi.

Üye OlÜye Girişi