Yolcuya hakaret eden otobüs şoförüne 300 bilet cezası

 

Kadıköy’de bir yolcuya “fahişe” diyen halk otobüsü şoförü hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce bilet cezası verildi

07.11.2016
Yazı Boyutu:  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tahkikat sonucunda yolcuya “fahişe” diyen şoföre, 300 bilet cezası verdi ve çalışma sertifikasını iptal ettiğini açıkladı.

Belediye Basın halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Söz konusu personele Özel Halk Otobüsü Yönergesine göre 22. Maddeden 300 bilet ceza uygulanmış ve söz konusu personelin çalışma sertifikasına el konulmuştur.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Twitter’da Damla Aygün İlter isimli yurttaş, “İETT 14 B şoförü, ‘Ziverbey’den geçiyor mu’ diye soran bayana hakaret edince ben devreye girdim. Bana da ‘fahişe’ dediği için afişe etmek istedim” ifadesiyle olay anının videosunu paylaştı.

 Videoda, İlter’in Kadıköy-Birlik Mahallesi hattında çalışan şoföre “Burada insanlar sana soru sorduğunda kibarca cevap verirsin. Dersin ki ‘Ziverbey’den geçiyor’ hanımefendi. Senin görevin ne?” dediği duyuluyor. Şoför ise, “Benim görevim cevap vermemek” diyor.

Yaşanan duruma tepki gösteren İlterin "İnsanları azarlayamazsın. Bana fahişe de diyemezsin. Seni şikayet edeceğim” sözlerine yeniden cevap veren şoför “Yürü git, nereye şikayet edersen et” şeklinde konuşuyor.


Yorumlar

füsun torun çakır

09.11.2016
OTOBÜS ŞOFÖRÜNÜN GÖREVİ TAM DA BU ZATEN; CEVAP VERMEMEK... ÇÜNKÜ YASAK...! :( KONUŞTURANA KADAR UĞRAŞIP, KONUŞTURMAKLA DA YETİNMEYİP, ÇİLEDEN ÇIKARANA KADAR ÇENESİNİ KAPATMADIĞI İÇİN HAKETMİŞ FAZLASIYLA... ADAMA KAZA YAPTIRMADIĞINA ŞÜKRETSİN... ALLAH'INDAN BULUR İNŞALLAH O İŞGÜZAR ŞILLIK...!

Ugur

04.04.2019 - 16:59
Sen kimi destekliyorsun ya hiç bir şey anlamadım

Üye OlÜye Girişi