Yüzer iskelede uyuyakalan 2 beach çalışanı kayıp

 

Çeşme ilçesinde ki beach clup plajında yüzen iskelede uyuyan iki çalışan rüzgarın etkisiyle iplerin kopması sonucu açıklara sürüklendi. İki gencin aranması sürüyor

08.07.2016
Yazı Boyutu:  
İzmir’in Çeşme ilçesinde, çalıştıkları beach clup plajında yüzer iskele üzerinde uyuyan iki kişi, iskelelerin iplerinin rüzgarın da etkisiyle kopması sonucu kayboldu.

Çeşme'deki popüler bir beach clupta çalışan Çınar Gürses ve Serdar Yalçın, iddialara göre, sabaha karşı plajdaki yüzer iskelede uyuya kaldı. İlerleyen saatlerde iskelelerin ipleri, rüzgarın da etkisiyle bir anda koptu. İki genç, iplerin koptuğunu ise yorgunluktan fark etmedi.

DERİN UYKUDA SÜRÜKLENDİKLERİNİ HİSSETMEDİLER

İskele üzerindeki iki genç, bir anda sürüklenmeye başlayarak kıyıdan gittikçe uzaklaştı. Çınar Gürses ve Serdar Yalçın, daha sonra da yine iddialara göre, derin uykuda gözden kayboldu. Aradan geçen saatler sonra gençlerin yokluğu fark edildi. Durum daha sonrada hemen Sahil Güvenlik ekiplerine bildirildi.

YAKLAŞIK 12 SAATTİR ARANIYOR
 
Öte yandan, bölgeye gelen Sahil Güvenlik ekipleri, hemen bir arama kurtarma çalışması başlattı. Çınar Gürses ve Serdar Yalçın, aradan yaklaşık 12 saat geçmesine rağmen bulunamadı. Bölgede çalışmaların devam ettiği belirtilirken, gençlerden gelen cep telefonu sinyalleri ile çalışmaların yürütüldüğü öğrenildi. Yapılan aramalarda da cep telefonlarından herhangi bir yanıt alınamadı.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Edirne'de yaşadığı öğrenilen Gürses'in çalışmak için bir süre önce Çeşme'ye geldiği belirtildi. Kayıp iki kişiyle en son saat 12.30'da telefon bağlantısının kurulduğu, fakat daha sonra bağlantının kesildiği belirtildi. Yenileriyle değiştirilen eski dubaların, plajın başka bölgesine konulduğu, bir bölümü karada, diğer bölümü ise denizde olan dubalarda genellikle iş yorgunluğunu atmak isteyen çalışanların vakit geçirdiği, bu dubalarda uyuyan Çınar Gürses ve arkadaşı Serdar Yalçın'ın sürüklendiği sırada bölgede kimse olmadığı için fark edilmediği iddia edildi.

Bu arada Gürses'in ağabeyi Çetin Gürses'in, yıllar önce Tunca Nehri'nde boğularak hayatını kaybettiği ortaya çıktı. (DHA / Ege Meclisi)

Üye OlÜye Girişi