'Zam yok' dedi, seçildi yaptığı zammı önceden faturalara yansıttı

 

31 Mart'ta AKP'den Denizli Belediye Başkanı seçilen Osman Zolan, seçimden önce "Zam yapılmayacak" demesine rağmen suya yüzde 20 zam yapıp zammı tarihinden önce faturalara yansıtmasıyla ne denli "sözünün eri" olduğunu gösterdi.

12.08.2019
Yazı Boyutu:  
31 Mart yerel seçimlerinden önce “Su faturasına zam yapılmayacak” diyen AKP’li Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, su faturasına yüzde 20 zam yapmakla kalmadı, bu zammı yürürlük tarihinden önce faturalara yansıttı.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre,  yapılan zamma tepki gösteren CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Yürürlük tarihinden önceki faturaya zam uygulanması benzeri görülmemiş bir uygulamadır. Utanç vericidir. Kanunsuzluktur” dedi.

Sancar, Zolan’ın “31 Mart seçimlerinden önce vatandaşların bütçelerine katkı sağlamak ve enflasyonla mücadele kapsamında 2019 yılında su ücretleri ile diğer tüm ücret tarifelerinde artışa gidilmeyecek” şeklindeki konuşmasını anımsatarak “Seçimden sonra ilk işi suya yüzde 20’lik zam olan Zolan, yürürlük tarihinden önceki faturaya zam uyguladı” dedi.

Söz konusu zammın yürürlük tarihinin 1 Ağustos 2019 olduğunun altını çizen Sancar, “Vatandaşın temmuz ayında kullandığı suya, ağustosta yürürlüğe girecek zammı yansıtıyorlar. Yüzbinlerce aboneden adeta haraç alınıyor. Başkan, sizin israflarınızı, talanınızı kapatmak için temmuz ayı yetmez, zammı ocak ayı itibarıyla, hatta üç yıl öncesinden uygulasanız da bu ‘kara delik’ kapanmaz” ifadelerini kullandı.

Üye OlÜye Girişi