Zeki Alasya son yolculuğuna uğurlanıyor

 

Karaciğerindeki kist nedeniyle 22 Nisan'dan bu yana tedavi gördüğü hastanede 8 Mayıs sabahı hayatını kaybeden Zeki Alasya, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

10.05.2015
Yazı Boyutu:  


Karaciğerindeki kist nedeniyle 22 Nisan'dan bu yana tedavi gördüğü hastanede 8 Mayıs sabahı hayatını kaybeden Zeki Alasya, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.


Usta oyuncu Zeki Alasya son yolculuğuna uğurlanıyor. Karaciğer hastalığı sebebiyle 22 Nisan'dan beri tedavi gören ve cuma günü hayatını kaybeden Zeki Alasya için Levent Camii'nde cenaze töreni düzenleniyor.

Cenaze töreninde Zeki Alasya'nın  kızı Zeynep Alasya taziyeleri kabul ediyor.

Zeki Alasya'nın tabutunun başına da Fenerbahçe forması koyuldu. Cenazeye usta oyuncunun ailesi, arkadaşları ve sevenleri katılıyor. Cenazeye Kadir İnanır ve Orhan Gencebay da katıldı. Öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Zeki Alasya toprağa verilecek...

Ruhsar Öcal: Ben Şubat da eşimi de kaybettim. Zeki bey hep yanımdaydı. Pırıl pırıl bir kalbi vardı. Yolu ışıklar içinde olsun. Allah rahmet etsin.

Suat Sungur: Öğrencisiydim. Onun yanına deve kuşuna geldiğimde 2. sınıf öğrencisiydim. Arkadaşları, öğrencileri hepsini kapsıyorum. Büyük bir değeri kaybettik. Kendisiyle telefonda görüştüm rahatsızlığının bu derece olduğunu kendisi de bilmiyordu sanırım. Şeker hastasıydı. Böyle bir insana konduramıyor. Biraz hızlı oldu ama bu aşamada hızlı olması belki de iyi oldu.

Edip Akbayram: Zeki abi benim dostumdu. İzmir Fuarı'nda çok sayıda oyunun ardından vakit geçirirdik. Benim için unutulmaz bir isimdir. Sanatın başı sağolsun. Sanatın içine tükürülen bir zihniyetin içinde yaşıyoruz... Toprağı bol olsun. Halkın içinden gelen bir insandı. Sahteciliği yoktu. Adam gibi adamdı.


Üye OlÜye Girişi