Zırhlı aracın ezdiği küçük Efe'nin sonu dedesi gibi oldu

 

Diyarbakır Bağlar'da evden çıktığı sırada zırhlı aracın altında kalarak yaşamını yitiren 6 yaşındaki Efe Tekin'in dedesi de TOMA altında can vermiş.

13.09.2019
Yazı Boyutu:  
Diyarbakır'da zırhlı polis aracının çarpması sonucu beyin kanaması geçiren ve yoğun bakım servisinde tedavisi süren 6 yaşındaki Efe Tektekin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Artı Gerçek’ten Remzi Budancir’in haberine göre, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi’nde çarşamba günü zırhlı polis aracının ezdiği Efe Tektekin'e beyin kanaması teşhisi konulmuştu. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisi süren 6 yaşındaki Efe Tektekin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. KÜÇÜK EFE'NİN DEDESİNİN DE SONA AYNI OLMUŞTU

Baba Ahmet Tektekin, Efe’nin dün öğle saat 13.38’de evden çıktığını anlatarak, “Oğlum fırına ekmek almak için evden çıkıyor. Fırına doğru giderken o sırada yoldan geçen araç oğluma çarpıyor. 2 defa üzerinden geçiyor. Etrafta bulunan vatandaşlar oğlumu zırhlı aracın altından çıkarıyorlar” demişti.

Zırhlı araç çarpmasının ardından çevredekilerin toplandığını, o sırada gerginlik yaşandığını anlatan Tektekin, “Polis o sırada tabanca ile havaya ateş açıyor. Çevrede bulunanlar oğlumu ticari bir araçla önce Sultan Hastanesi’ne kaldırıyorlar. O sırada olay yeri incelemesi yapılıyor" şeklinde olayı anlatmıştı.

Dün zırhlı aracın çarpmasıyla beyin kanaması geçiren ve tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda yaşama gözlerini yuman EfeTektekin’in dedesi Mehmet Tektekin de 6 Haziran 2018 tarihinde aynı bölgede TOMA’nın çarpmasıyla ölmüştü. 

Sanık polis, TOMA’yla ezerek ölümüne neden olduğu yaşlı adamın kırmızı ışıkta, ‘aracın kör noktasından geçtiğini’ iddia etmişti. Savcılığın doğru kabul ettiği bu iddiaları MOBESE görüntüleri ise yalanladı.

‘BABAMI ÖLDÜREN POLİS TUTUKSUZ’

Devlet tarafından iki kez mağdur edildiklerini aktaran Efe'nin babası Mehmet Tektekin, şunları söyledi:

“Babamın ölümüne sebep olan TOMA sürücüsü polis memuru 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Şu anda tutuksuz. Biz karara itiraz ettik. İtirazın sonucunu bekliyorken böyle bir olay yaşadık. Çocuğum şu anda yoğun bakımda. Durumu kritik. Babamın ölümüne neden olan polis hak ettiği cezayı almadı. Oğluma çarpan da hak ettiği cezayı almayacak şüphesi var. Şikayetçiyim… Polisin gözaltına alınıp alınmadığını bilmiyorum. Ama şu anda oğlumu kurtarmaya çalışıyoruz.”

Üye OlÜye Girişi