Berrin Gürçay Dilekçi

Kazete İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı

berrind@kazete.com.tr


13.06.2019
1039
17
Yazı Boyutu:    
Son yazımda "İslami bir iktidar olaysız, kavgasız koltuğu bırakır mı?" diye sormuştum. Yanılmadığımı 2.5 aylık sürede hepimiz yaşadık. Ancak bu son 10 gün çok daha önemli çünkü bütün kartlar yeniden açılacak.                              

İlki Ordu valisi olayı!

Şimdi sırada 16 Haziran"da yayınlanacak ortak TV programı var.  Bakalım sıkıntı nereden çıkacak? Programı yönetenden mi, her kanalın programı kendi görüş açısından vermesinden mi yoksa aklımıza gelmeyen başka oyunların ortaya konmasından mı?

Kendi kendime soruyorum: Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Toplum ikiye bölünmüş, birbirimize güven kalmamış, kim kaybederse hala karşı tarafı suçlayacak bir güvensizlik içersinde..

Bu güvensizliği yaratan; kazanılan bir seçimi iptal ettirip, 16 milyon insanın gözlerinin içine bakarak "bu tabloyu değiştirin" diyen iktidardır. 
Ama bu seçimin esas mağduru Ekrem İmamoğlu"dur. Seçimi kazandığı halde  bu haksızlığa göz yumarak, hiçbirşey olmamış gibi sil baştan adaylık için yarışması her insanın harcı değildir. Bu; olağanüstü bir sabır, hoşgörü, cesaret, sevecenlik, dik duruş, bilgi, beceri, kararlılık, inanç...ister.

Hepsinden ötesi ne biliyor musunuz? GÜVEN.          

Güven duygusunu zorla kimseye veremezsiniz. Bu duyguyu hiçbir yolla  geri de alamazsınız. Tüm kamuoyu yoklamaları bunu gösteriyor.

Halk İmamoğlu"na güvendi. 

Benim önerim: Siz de güvenin!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRÜye OlÜye Girişi