Berrin Gürçay Dilekçi

Kazete İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı

berrind@kazete.com.tr


02.01.2014 - 12:24
926
Yazı Boyutu:    

 

 

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir hükümet görülmemiş büyüklükte rüşvet le,  yolsuzlukla sarsılıyor.

Karşımızda kirli bir iktidar var. Beyinleri, elleri, dilleri kirli bir iktidar..

Yeni yıla bir iklim değişikliğiyle giriyoruz. Bu iklimi; pis kokulardan, korkulardan, baskılardan arınmış, özgür, demokrat, çağdaş Türkiye için lehimize çevirmemiz, bahara dönüştürmemiz şart.

Bunun için daha akılcı ve serinkanlı davranmalı, önümüzdeki yerel seçimlere ben demokratım, ben yurseverim diyen tüm kesimleri kucaklayarak hazırlanmalı ve mutlak sonuca ulaşmalıyız.

Bunun için iktidara karşı rejim mücadelesi veren Cumhuriyet Halk Partisi'nin en tepesinden tabanına kadar tüm örgütlerine önemli görevler, yükümlülükler düşüyor. Çünkü bu süreçte tutunabileceğimiz tek gücümüz örgütlerimizdir.

CHP olarak yerel seçim aday belirlemelerinde örgütlerin görüşü alınarak, aday adayı olan kişiler, anket  sonuçlarıyla ikna edilerek veya sandık sonuçlarına sadık kalınarak ortak yol bulunmalıdır.

Kimseyi küstürmeden, kırmadan, ikna ederek, kimi hangi koltuğa niçin oturttuğumuz açıklanabilmelidir ki geride soru işaretleri bırakılmamış olsun.

Söz verildiği üzere gençler kadınlar, ve herşeyin ötesinde "Gezi Ruhu" partide öne çıkarılmış olsun. Olsun ki; yarın halkın karşısında "konjonktür bunu  gerektirmişti" diyerek başlar öne eğilmesin.

Adalet, doğruluk, dürüstlük, adam kayırmama, kul hakkı yememe iktidar adayı ana muhalefetin şiarı olmalı. "Ben yaptım oldu" mantığından uzaklaşarak ortak akılda birleşilmeli.

Hepimizin bildiği bu uyarıları niye yaptım dersiniz?

Kadınlar için...

İnanın, tanıdığım/ tanımadığım, partili/partisiz çok sayıda kadın yüzyüze veya telefonla görüş belirterek bu ortak noktalarda  birleşiyor.

Çünkü kadınlar siyaseti daha farklı okuyor,

Gelecekleri ona bağlı, belirsizlikle yaşamak istemiyor.

Kadınların artık kaybetme lüksü de yok.

Erkeklerin konuşan ve bilen kadını sevmediklerini izliyor! 

Hataları daha çıplak gözle görüyor, tehlikeyi sezinliyor ama hala siyasette ciddiye alınmadığını biliyor..

Ve hala sessizce bekliyor..

Bunun bir yolu olmalı?..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 


Üye OlÜye Girişi